Berounští medvědi kresbou Plakát
Pořadatel:
Městské kulturní centrum Beroun

Berounští medvědi kresbou

1. 2. 2022 - 31. 5. 2022 | různé (Beroun)
soutěž / hra

Výtvarná soutěž k 22. narozeninám berounských medvědů je pořádána ve spolupráci s městem Beroun. Patronem je režisér Václav Chaloupek.

Medvědí bráškové Vojta, Kuba a Matěj se narodili 13. 1. 2000 v Českém Krumlově medvědímu páru Kateřině a Vokovi. Protože matka se o medvíďata nechtěla starat, ujal se jich režisér Václav Chaloupek a natočil s nimi slavný večerníček Méďové. Mezitím pro ně nechalo město Beroun vybudovat na Městské hoře medvědárium, kam se medvědí kluci po natáčení přestěhovali. Jejich ´medvědí táta´ Václav Chaloupek je tu v den jejich narozenin navštěvuje každý rok, od roku 2017 však může přát už pouze Kubovi s Matějem, protože nejmenšího Vojtu zradilo v dubnu 2016 nemocné srdíčko.

22. narozeniny už sice medvědi měli, jejich oslava ale z důvodu opatření proti pandemii nemohla proběhnoutza přítomnosti těch, kdo by rádi přišli pogratulovat. Opožděně můžete medvědům alespoň symbolicky popřát tak,že je nakreslíte či  namalujete a vytvořená díla přinesete do našeho infocentra na Husově náměstí. Nejlepší díla budou odměněna vouchery do berounského kina, jedno se potom stane součástí informačních tabulí u medvědária. Všechna, která bude možné umístit, budou vystavena v galerii Zastávka na autobusovém nádraží.

Patron soutěže, režisér Václav Chaloupek, také pomůže s výběrem těch nejlepších z donesených obrázků.

Soutěž není věkově omezena.

Termín pro odevzdání výtvarných děl: 1. 2. - 31. 5. 2022

Díla se přijímají v Městském informačním centru Beroun, Husovo nám. 69, otevírací doba a kontakty zde http://infocentrumberoun.cz/.

Nezapomeňte na zadní stranu uvést jméno a kontakt.

Pořadatel:
Městské kulturní centrum Beroun