Od 22.10. 2020 máme z důvodu nového vládního nařízení ZAVŘENO!
VÝSTAVA UKONČENA! FORTEL - Lenka a Pavel Raunigrovi plakát
Pořadatel:
Muzeum berounské keramiky

VÝSTAVA UKONČENA! FORTEL - Lenka a Pavel Raunigrovi

12. 9. 2020 18:00 - 1. 11. 2020 17:00 | Muzeum Berounské keramiky
výstava

Historie firmy Fortel manželů Raunigrových začíná na Divadelních poutích na Střeleckém ostrově. Zde od roku 1988 předváděli točení keramiky, vystavovali a prodávali své první výrobky. V roce 1993 byl založen Spolek milců čaje. Otevřeli svou první Dobrou čajovnu, kde se keramika Fortel stala oblíbenou součástí tradice a kultu přípravy i popíjení čajů, a nastartovala tak dodnes trvající příjemnou spolupráci. V roce 1998 začala jejich spolupráce se Sananim z.ú. Společně vybudovali chráněnou keramickou dílnu, která je zaměřená na výrobu a prodej vonných svíček a užitné keramiky. Jejich snahou je dobré řemeslo, kvalitní a praktický výrobek. Hrnky, tácy, jídelní sety, misky, mísy, konvice, talíře, ovály, vázy, květináče, aroma lampy, olejové lampy, a jiné… tomu se říká fortel!

VÝSTAVA KERAMIKY P. & L. RAUNIGROVÝCH kvůli uzavírce muzea bohužel předčasně skončila, což ovšem zároveň znamená, že je v tuto chvíli CELÁ K PRODEJI!
Pokud si podle fotek některý z krásných kousků vyberete, stačí se domluvit - a vyzvednout si v našem muzejním okénkovém prodeji.  
Ceny mírné až vstřícné:
- hrnky od 150,-
- misky od 160,-
- talíře od 190,-
- konvice od 350,-
- mističky na dip 100,-
... a spousta dalších parádních kousků.
NÁKUPEM PODPOŘÍTE KVALITNÍ TUZEMSKÉ ŘEMESLO I SVÉ OBLÍBENÉ MUZEUM! DĚKUJEME  

Pořadatel:
Muzeum berounské keramiky