Má vlast cestami proměn Plakát
Pořadatel:
město Beroun

Má vlast cestami proměn

2. 3. 2021 - 30. 4. 2021 | ulice V Pražské bráně (Beroun)
výstava
  • zdarma
  • venku

Zajímavou putovní výstavu s názvem Má vlast cestami proměn můžete zhlédnout do konce dubna v prostoru u Pražské brány.

Jsou zde instalované panely s 21 proměnami ze Středočeského kraje a vy se tak můžete inspirovat a navštívit některé z těchto míst. Zastoupení v této středočeské kolekci má i město Beroun, které se zde prezentuje přeměněným Muzeem berounské keramiky.

Unikátní výstava Má vlast cestami proměn se koná již podvanácté a slavnostní zahájení poslední ročníku se uskutečnilo v červnu minulého roku na pražském Vyšehradě.  Zde se na jednom místě prezentovaly proměny v rámci celé české republiky, pak se kolekce rozčlenily podle krajů. V naší středočeské části můžete obdivovat celkem 21 proměn. Kromě zmíněného Muzea berounské keramiky na výstavě uvidíte zdařilé proměny například Vysoké pece Barbora v Jincích, zámeckého areálu Bořanovice-Pakoměřice, podzámecké alpinum Průhonice, zámek Ratměřice a řadu dalších.

Zároveň upozorňujeme na probíhající hlasování, ve kterém můžete podpořit některý z projektů, který se vám zalíbí. Hlasování a seznam proměn najdete na webových stránkách www.cestamipromen.cz/hlasovani, uzávěrka je 30. dubna.
Vyhlášení vítěze proběhne na zahájení 13. ročníku opět na pražském Vyšehradě.

Pořadatel:
město Beroun