ZRUŠENO Z TECHNICKÝCH DŮVODŮ  L. Stahl: Putování naší krajinou Plakát
Pořadatel:
Městské kulturní centrum Beroun

ZRUŠENO Z TECHNICKÝCH DŮVODŮ L. Stahl: Putování naší krajinou

2. 7. 2024 - 20. 7. 2024 | Galerie Holandský dům (Beroun)
výstava

Ladislav Stahl je berounským rodákem. Malovat začal v šesté třídě, nejraději zobrazoval zvířata, zajímavé stromy a krajinu. Během studia práv a v průběhu pracovního života se malování nevěnoval, ke svému koníčku se vrátil až po odchodu do důchodu. Jediným jeho malířským vzděláním je malířský kurz pro dospělé, který na berounské ZUŠ Václava Talicha navštěvuje od roku 2019. Vlohy zřejmě podědil po svých předcích (dědeček, pratety i jeho otec, jehož profesorem kreslení v rámci studia architektury na ČVUT byl známý český malíř Oldřich Blažíček) a nyní je předává dál, malovat začíná jeho vnučka.
Ladislav Stahl ve své tvorbě zůstává věrný přírodním krásám a zajímavým stavbám v okolí Berouna nebo Lázní Jeseník, kam jezdí na léčebné pobyty. Jeho technikou je akryl, akvarel a výjimečně i olej na plátně. Obdivuje realistické obrazy berounského malíře Tomáše Šmejkala.
Výstava Putování naší krajinou bude v galerii Holandský dům zahájena v pondělí 1. července v 17 hodin a potrvá do soboty 20. července.

Pořadatel:
Městské kulturní centrum Beroun