NABÍDKU DENNÍCH MENU NALEZNETE ZDE.

Bistro & apartmán Karlštejn34

Karlštejn Ubytování Gastronomie
V bistru Karlštejn 34 otáčí kormidlo z Gruzie do Asie!
Karlštejn, duben 2024: Každá návštěva bistra Karlštejn 34 je jiná a plná nových objevů. Nepotrpí si tu na škatulkování a rádi experimentují. I proto se při sestavování nového menu bezhlavě pustili do částečně už probádaných vod ASIAN FUSION. Na léto budou všem, kteří k nim zavítají, servírovat asijské misky plné chutí, vůní a barev. Můžete se těšit na úplné novinky i osvědčené pecky z minulých sezón. 

Bún, rýže, udon…
Asi tak by se dal v jednoduchosti shrnout základ jejich nového menu. Na něm pak postaví celá jídla. “Dlouho jsme o něm diskutovali, sepisovali, škrtali, zkoušeli, ladili. Celý proces trval několik měsíců. Hodně jsme si dali záležet na tom, abychom byli našim hostům zase o trochu blíž,” říká šéfkuchař Miloš Skořepa, který dal celé menu dohromady.

Bistro najdete na všech možných portálech, které radí lidem s nějakým dietním omezením, kde se dobře nají. “Víme, že mezi našimi zákazníky je velké množství těch, kteří se vyhýbají lepku, nejedí maso nebo mléčné produkty. Těm jsme chtěli nabídnout alternativu. I v našem týmu je pár takových strávníků,” dodává Zuzana Čítková, která má kromě vaření na starosti komunikaci. “Také už vám leccos řekne naše početná komunita na sociálních sítích i ti, co nám píší recenze na Google Maps,” přibližuje, jak se snažili finální podobu menu vyladit podle toho, aby pasovalo na chutě těch, kteří za nimi často jezdí. 

Nezapomínají ale i na ‘druhou polovinu’ spektra a to jsou lidé, kteří si rádi dají kvalitní a zajímavě připravené jídlo s masem. “Často slyšíme, že jsme první volbou pro patchworkové rodiny, kdy jeden z páru je vegetarián nebo vegan a druhý maso jí. Skvěle se u nás nají oba a nemusí dělat kompromisy,” doplňuje tento postřeh Miloš. 

A co bude s Chačapuri? 
Tuhle kapitolu s gruzínskou specialitou, kterou tu, jak jinak, pojali po svém teď dávají do šuplíku. Mimo sezónu a v chladných dnech to byla skvělá volba. V létě je ale na čase menu odlehčit, ubrat lepku a přidat na čerstvých surovinách. 

Rozvoz opět spuštěn
Od května tu opět přepnou tlačítko ON/OFF u rozvozů. “Zase nám střípek ROZVOZY zapadnul do skládačky toho, co chceme tady v okolí Dolní Berounky nabízet.  Věříme, že jídla, která jsme vymysleli, jsou pro to, abyste si je nechali dovézt domů a vyřešili večeři nebo oběd naprosto ideální,” říká Libor Horák, který vede tým na baru. “Chuť dělat věci jinak a po svém je znát i na barové nabídce. Takže asijský vibe se otiskl do drinků, dezertů nebo tapas. Proto u nás nově najdete chuť matcha, kokosu nebo wasabi. A hned musím zmínit třeba kávu s mučenkou na ledu, což je naše signature variace na nápoje typu espresso tonic. Dost se těšíme, co na to řeknete, protože první testy mezi personálem vzbudily velké nadšení. Chutnalo to i těm, kteří kávu nepijí,” směje se Libor. 

Nově tu pro vás budou 5 dní místo 3
Od května tu pro vás budou 5 dní v týdnu. Z původního PÁ - NE se stane PÁ - ÚT. Zatím všechny dny od 11 do 18 hodin. Sledujte ale jejich sociální sítě. Je možné, že otevírací dobu ještě prodlouží. Vše záleží na kapacitách týmu. Sledovat sociální sítě se určitě vyplatí i kvůli novinkách a specialitám, které budou občas házet do placu nebo tu dostanete informaci o kulturních akcích, které budou nahodile pořádat. Pořád totiž platí, že zůstávají řemeslné bistro kořeněné kulturou. 

Co se může hodit před návštěvou 
Bistro se nachází v půli cesty od Berounky k hradu a je tak ideálním místem pro rychlé občerstvení před prohlídkou hradu Karlštejn nebo na začátku výletu ale i pro odpočinkové posezení při zpáteční cestě. Pro aktuální otevírací dobu, menu a akce se podívejte na stránky bistra: www.karlstejn34.cz nebo na sociální sítě @karlstejn34. Před návštěvou je doporučená rezervace stolu. A pokud nechcete kupovat zajíce v pytli, podívejte se na poslední recenze na Google Maps. V bistru jsou náležitě pyšní na to, že se jim daří držet laťku opravdu hodně vysoko - na 4,9!

 NA ZÁVĚR: 34 + 43 = 77!
Touto rovnicí na závěr vás nechceme zkoušet v matematice, ale objasnit plány celého projektu do blízké budoucnosti. Od letošního roku totiž bistro začne pomalu otevírat pro veřejnost i další objekty nad a naproti němu  - s čísly popisnými 43 a 77. Náhoda? 
V květnu tu přivítají první návštěvníky apartmány nad bistrem a postupně budou přibývat další přes ulici. Nebude chybět ani komunitně-kulturní prostor. Vše se opět dozvíte na webu nebo sociálních sítích. https://www.karlstejn34.cz/ Adresa: Karlštejn 34, Karlštejn
venkovní zahrádka bistro ubytování ostatní hudební večery