Kde v Berouně zaparkovat

Jak do Berouna Doprava po městě

Pro osobní auta je ve městě několik placených parkovišť. Doporučujeme parkoviště u vlakového nádraží, které je oploceno a je zde výhodná denní sazba. Od centra je parkoviště vzdáleno 10 minut chůze. Kryté parkování nabízí Parkovací dům U Černého koně, který je v blízkosti náměstí. Dalším vhodným je parkoviště Boškův statek, které je na ostrově v blízkosti zimního stadionu a aquaparku.

Pro autobusy je situace složitější. V tuto chvíli není v Berouně parkoviště pro autobusy. Je možnost se domluvit na autobusovém nádraží, případně využít menšího parkoviště pro autobusy na parkovišti Boškův statek, a to v pravé části, která je přimknutá k zimnímu stadionu vpravo.

V době konání hrnčířských trhů jsou zřízena záchytná parkoviště. Více info ke každému ročníku naleznete ZDE.

Ceník parkovišť naleznete ZDE.

Kam s kolem v Berouně

Jak do Berouna Doprava po městě Na kole

Po Berouně je rozmístěno několik cykloboxů pro bezpečné uschování kol. Svá kola můžete uschovat například ve Slapské či Talichově ulici a u kempu.


Nově také můžete využít cyklověž umístěnou před vlakovým nádražím s kapacitou uložení 118 kol.
Instruktážní video naleznete v listopadovém Berounském videozpravodaji (čas 7:30).

Městská hromadná doprava

Doprava po městě

13.12. 2020 DOŠLO K INTERGACI DOPRAVY V RÁMCI PID. 


Jízdné je možné platit jednorázově u řidiče (hotově, kartou) nebo přes mobilní aplikaci PID Lítačka. Pro pravidelné cesty je výhodnější si zařídit Lítačku, a to buď přes webový formulář na stránkách www.pidlitacka.cz nebo osobně na pokladně hlavního nádraží v Berouně. 

VEŠKERÉ INFORMACE A JÍZDNÍ ŘÁDY NALEZNETE NA STRÁNKÁCH PID.

SCHÉMA LINEK SI MŮŽETE STÁHNOUT ZDE.

Sdílená elektrokola

Doprava po městě Půjčovny sportovních potřeb Na kole

Dobíjecí stanice naleznete v Berouně, další jsou pak v Králově Dvoře, Hýskově, na Tetíně a ve Zdicích. Aktuální stav kol, která jsou k dispozici naleznete ZDE.

POSTUP PŘI VÝPŮJČCE:
- přes chytrý telefon - nejdříve si stáhnete aplikaci nextbike do svého mobilu a účet aktivujete verifikací platební karty. Na jeden účet si můžete zapůjčit až 4 kola. V aplikaci zvolíte možnost "Půjčit kolo" a naskenujte QR kód na kole. Kolo se automaticky otevře a vy můžete vyrazit na cestu.
- bez chytrého telefonu - stačí registrace a aktivace účtu na www.nextbikeczech.com a ve chvíli, kdy budete u kola, stačí jen zavolat na zákaznickou linku, která si spojí vaše telefonní číslo s vaším nextbike účtem a kolo vám odemkne na dálku. Kolo vrátíte do některého z dobíjecích stojanů Nextbike Czech Republic a stáhnete páčku nad zadním kolem směrem dolů. Tím se výpůjčka automaticky ukončí.

CENA PŮJČOVNÉHO:
Díky Nadaci Tipsport máte prvních 15 minut jízdy zdarma. Za každých dalších 30 minut je účtováno částkou 30 Kč. Za denní výpůjčku zaplatíte 300 Kč. Navíc zájemci mohou využít cenově výhodné měsíční a roční tarify. Měsíční vyjde na 390 Kč, roční pak na 1900 Kč. Díky tomuto měsíčnímu či ročnímu tarifu získávají jeho držitelé extra 30 minut na každou jízdu, v praxi tedy nebudou mít při každé jízdě zdarma prvních 15 minut, ale rovnou 45 minut.

ZÁKAZNICKÝ SERVIS:
Pokud si nebudete jistí správným postupem výpůjčky, nebo máte další otázky k provozu elektrokol, můžete využít zákaznickou infolinku společnosti Nextbike Czech Republic 581 652 047 (9:00 – 17:00).

Více informací a umístění jednotlivých stanic naleznete na stránkách provozovatele www.nextbikeczech.com.